AGRUMIN TT

Harmanlanmış NK Gübresi
Biçimi:

Mikro Kristal Toz

Uygulama:

Kökten ve Yapraktan

Ambalaj:

1Kg 2Kg'lık Polietilen Torba

AGRUMIN TT Harmanlanmış NK Gübresi


Özellikleri

AGRUMIN TT makro ve mikro element noksanlıklarını gidermek için özel olarak tasarlanmış, mikro kristal toz yapıda bir gübredir. Azot, potasyum, yüksek oranda magnezyum ve mikrobesin elementlerinin mükemmel bir karışımı olup, çok iyi sonuçlar verir.Etkinliği

AGRUMIN TT mikrobesin elementlerinin azot ve potasyum ile desteklendiği, safiyeti ve etkinliği çok yüksek bir gübredir. Mikrobesin elementlerinin yüksek oranlı katı-katı karışımı temeline dayanmakla birlikte, azot ve potasyum ile tamamlanan formülasyonuyla AGRUMIN TT, bitki ve meyve gelişimini teşvik ederek ürün verim ve kalitesine doğrudan hitap eder. Tüm bitki deseni için çok yönlü işlevselliğe sahiptir. Kullanıldığı sera, açık tarla bitkileri ve meyve bahçelerinde mikrobesin noksanlıklarına bağlı arazların giderilmesi ve önlenmesinde mükemmel sonuçlar verir. Özel olarak tasarlanmış bileşimi, narenciye bahçelerinde özellikle yapraktan uygulamalar için önemle tavsiye edilir.

AGRUMIN TT içerdiği azot ile bitkinin özellikle yeşil aksam gelişimini olumlu yönde etkiler. Yaprak ve gövde sistemini kuvvetlendirir. Yeşil aksam gelişme periyodunu optimize eder. Böylece bitkiler zamanında çiçek açar ve olgunlaşır.

Potasyumun varlığı meyvelerin olgunlaşmasını sağlayarak, rengini ve tadını artırır. Böylece meyve kalitesi ve pazar değeri yükselir. Klorofilin yapı taşı olan ve oluşumunu sağlayan magnezyum, fotosentezde oynadığı çok önemli rol ile bitkisel hayatın ve üretkenliğin devamlılığını sağlayan anahtar elementlerinden biridir. Yeni nesil içeriğe sahip AGRUMIN TT, tamamı EDTA ile şelatlanmış demiriyle daha yüksek çözünürlüğe ve etkinliğe sahiptir. Yüksek karışabilirliği ile sulu çözeltilerinde kullanım kolaylığı sağlar. Böylece gübre ve ilaç uygulama maliyet ve zahmetini en düşük seviyeye indirger.


Sonuçları

• AGRUMIN TT’nin yüksek oranlı mükemmel bileşimi, mikrobesin elementlerinin eksikliğine bağlı arazları önler ve ortadan kaldırır. Mikrobesin noksanlığı görülmeyen bitkilerde vejetatif gelişimi destekler, çiçeklenmeyi artırır ve kuvvetli çiçek yapısı için gereken enerjiyi tedarik eder. Ayrıca polen kalitesine doğrudan etki ederek meyve tutumunu artırır.
• Yüksek magnezyum içeriğiyle bitki bünyesinde klorofili artırır. Böylece fotosentez desteklenir ve bitkisel üretkenlik artar.
• Tüm bitkiler için yeşil aksam gelişiminin başlangıcından itibaren üretim sezonu boyunca kullanılır. İçerdiği organik şelat kompleksi sayesinde pek çok pestisit ve gübre ile kolayca karışır. Uygun dozu bitkiler için asla fitotoksik değildir.
• AGRUMIN TT’nin meyve ağaçlarında hasat sonrası kullanımı önemle tavsiye edilir. İçerdiği makro ve mikrobesin elementleri meyve gözlerini mükemmelen besler.
• Toprak ve yapraktan uygulamalarında mükemmel sonuçlar verir. Tüm yağmurlama ve damlama sistemlerinde rahatlıkla kullanılr.


Bileşimi


Uygulama Şekli ve Dozaj


Karışabilirlik

Güçlü alkali veya asidik kimyasal bileşimlerle ve mineral yağlarla karıştırmayınız. Fosfor, polisülfür, kalsiyum ve bakır içeren bileşiklerle karışım yapmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.


Notlar

AGRUMIN TT, AGROFOL 650 ile karıştırılarak uygulandığında meyveye renk verir. Ayrıca MIXAMIN, AMINOFERT, ALBAMIN, METONIC ve AMINOTON ile birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları garanti eder. KODEFOL, NUTRIGOLD ve NUTRISTAR Serileri ile karışımı önemle tavsiye edilir.

Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.