ALBAMIN

NPK Gübre Çözeltisi
Biçimi:

Sıvı

Uygulama:

Kökten ve Yapraktan

Ambalaj:

1Lt'lik Plastik Şişe

ALBAMIN NPK Gübre Çözeltisi


Özellikleri

ALBAMIN, özellikle yapraktan uygulamalar için geliştirilmiş azot, fosfor, potasyum ve mikro elementlerin dengeli karışımından oluşan bir üründür. Özel bileşenleri ve yüksek safiyeti ile bitki gelişimini destekler. Yüksek etkinliğe sahiptir.Etkinliği

ALBAMIN'in şaşırtmadan sonra, vejetatif gelişimin başlangıcında, çiçek oluşumu, meyve tutumu ve gelişimi aşamalarında kullanılması önemle tavsiye edilir. Gelişim sürecinin bu kritik dönemlerinde büyümeyi, gelişmeyi ve çiçeklenmeyi sağlayan kompleks molekülleri (proteinler, enzimler, klorofil, hormonlar ve ATP) aktif hale getiren ALBAMIN, bitkilerin kök gelişimini destekler. Pestisitlerin sebep olduğu biyotik zararları ve ters iklim koşullarının bitkiler üzerinde oluşturduğu stresi azaltır. Büyümeyi yavaşlatan metabolik faaliyeti (yaşlanma hormonu üretimini) baskılar.

ALBAMIN'in yapraktan uygulanması, olumsuz iklim koşulları ve pestisit kaynaklı zararlanma durumlarında vejetatif gelişimi canlandırmak suretiyle, sürgün gelişimine olanak sağlar. Özel bileşimi ve yüksek safiyeti sayesinde yapraktan hızlı bir biçimde emilen ALBAMIN'in aktif içeriği, büyümenin biyokimyasal sürecini destekler. Bu destek, bitki bünyesindeki büyük bir enerji santralini temsil eder ve üretilen enerjinin büyük kısmı bitki için canlandırıcı işleve sahiptir.

ALBAMIN, besinsel yetersizlik durumlarında zayıf düşmüş bitkileri canlandırır. Bunun yanı sıra çiçek tutumunun zayıf olduğu durumlarda, meyve tutumu ve büyüme sürecindeki kritik dönemlerde, bitkide balans sağlar, verdiği enerji ile gelişimi yeniden aktif hale getirir.

ALBAMIN sahip olduğu yüksek emilim, taşınma ve taşıyıcı olma özellikleriyle, bitki bünyesinde eksikliği söz konusu olan besin elementlerinin alınma ve taşınmasına yardım eder. Pek çok kimyasal reaksiyonlarda ve metabolik olayda katalizör görevi görür.


Sonuçları

• ALBAMIN tüm bitkilerde gözlemlenebilen, ancak özellikle meyve ağaçlarında daha sık ortaya çıkan besinsel, iklimsel ve patolojik streslerin sebep olduğu yorgunluk problemlerinin çözümü için mükemmel sonuçlar verir. Büyümenin yavaşladığı durumlarda, bitkinin ve meyvenin büyüme ritmini yeniden kazanmasını sağlar. Bitkiye enerji temin ederken, besin maddelerinin alımı ve taşınmasını en iyi seviyeye getirir. Yüksek besinsel etki için şelatlı mikrobesin elementleri içerir.
• ALBAMIN bitkide yeşil aksam geliştirirken, diğer yandan meyve tutumunu optimize eder. Sebze ve meyvecilikte, bitkisel gelişimle üretim arasında denge kurarak, yorgunluk yaratmadan verim artışı sağlar. Topraktan uygulanması, üretimde bitki deseninin değiştiği durumlarda ortaya çıkabilecek olumsuz etkileri azaltır.
• ALBAMIN çiçeklenme, meyve tutumu ve gelişmesi gibi fizyolojik ihtiyaçların en yüksek olduğu önemli dönemler için özellikle önerilir. Kök ve yeşil aksam gelişimini, çiçeklenmeyi, meyve tutumunu destekler, erken olgunlaşma ve meyvenin pazar değerinde artış sağlar.
• Bitkileri kurak, sıcak, don gibi olumsuz etki yapan iklim değişikliklerine karşı dayanıklı kılar.
• ALBAMIN biyolojik ve organik tarım için uygun bir üründür.


Bileşimi


Uygulama Şekli ve Dozaj


Karışabilirlik

Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, polisülfür, kalsiyum ve bakır içeren ürünlerle ve mineral yağlarla karıştırmayınız. Pestisitlerle karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.


Notlar

ALBAMIN NUTRIGOLD, NUTRISTAR ve KODEFOL Serileri ile birlikte kullanıldığında mükemmel sonuçlar verir.

Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.