AMINOFERT

NK’lı Sıvı Organomineral Gübre
Biçimi:

Sıvı

Uygulama:

Yapraktan Kökten

Ambalaj:

20Lt 10Lt 1Lt’lik Bidon

AMINOFERT NK’lı Sıvı Organomineral Gübre


Özellikleri

AMINOFERT organik maddenin, azot ve potasyum ile desteklendiği sıvı bazlı, organomineral bir gübredir. Düşük molekül yapılı organik maddeler ve özel doğal bileşenlerce çok zengindir.Etkinliği

AMINOFERT organik azot bileşenleri, düşük molekül yapılı organik maddeler, özel katkı maddeleri, üre ve potasyumun mükemmel bir karışımıdır. Gerek besleme, gerekse toprakların kimyasal ve fiziksel özelliklerini en iyi hale getirmek amacıyla kullanılır. İçeriği gibi işlevselliği de çok yönlüdür. Bitkide besinsel değerlilik bakımından organik yapısıyla AMINOFERT, protein içerir ve bitkide protein oluşumunu destekler.

Proteinler metabolizma için yaşamsal öneme sahiptir. Çoğu protein katalizör görevi gören enzimlerdir. Bunların dışındakilerin hücresel bazda yapısal, fizyolojik, iletişimsel ve savunma görevleri vardır. Bitkide protein yapımına 20 aminoasit katılır. Aminoasitler D- veya L- formunda olabilir. Doğal olanları L-serilerdir ve bitkiler daima L-amino asitleri kullanırlar. Bununla birlikte bitkisel proteinlerin kuruluşuna sadece L-amino asitler katılırlar.

AMINOFERT toprakların fiziksel ve kimyasal özelliklerini geliştirmek suretiyle bitkisel verim ve kaliteyi artırır. İçerdiği düşük molekül yapılı organik madde, toprakta biyolojik aktivitenin desteklenmesi, tabi dengelerin korunması ve besinsel devamlılığın sağlanması adına çok önemlidir.


Sonuçları

• AMINOFERT, bitkide kök ve generatif aksam performansının hızla yükselmesini sağlar.
• Bitkinin stresten hızla kurtulmasını sağlayarak gelişimi tetikler. Yüksek verimli ve kaliteli ürüne imkân sağlar.
• Yapraktan uygulanması çiçeklenmeden önce ve çiçeklenme safhasında, döllenme ve meyve tutumu sürecinde yaşanabilecek aksaklıkları ortadan kaldırır.
• Topraktan uygulandığında, bitkiye hazır enerji sağlar. Böylece bitkisel gelişimi ve üretkenliği artırır.
• Humik maddelerin şekillenmesini sağlayarak gübre kullanımını iyileştirir ve besin maddelerinin yarayışlılığını artırır. Bitki besin elementlerinin yıkanma yoluyla kayıplarını azaltır.
• Toprakların su tutma kapasitesini ve su geçirgenliğini iyileştirir.
• Yorgun toprakların canlandırılması işlevine sahip olup, organik maddece fakir olan kumlu topraklarda mikrobik flora ve faunayı geliştirir.


Bileşimi


Uygulama Şekli ve Dozaj


Karışabilirlik

AMINOFERT, bilinen pek çok pestisit ve gübrelerle karışabilir. Yine de çok güçlü alkali veya çok güçlü asidik kimyasal bileşimlerle, oksidasyon maddeleriyle ve mineral yağlarla karıştırmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziksel görünümünde bozulma görülürse bu karışımı kullanmayınız.


Notlar

AMINOFERT KODEFOL, NUTRIGOLD ve NUTRISTAR Serileri, kalsiyumlu preparatlar ve bakır, çinko ile karıştırıldığında mükemmel etkinlik yaratır. Meyve tutumunu desteklemek için CALCIBOR ile karışımı önemle tavsiye edilir.

Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.