KODEFOL

NPK Mikro Kristal Yaprak Gübreleri
Biçimi:

Mikro Kristal Toz

Uygulama:

Suda Çözünür Mikro Granül

Ambalaj:

2Kg'lık Polietilen Torba

KODEFOL NPK Mikro Kristal Yaprak Gübreleri


Özellikleri

KODEFOL Serileri 4 farklı formülasyonda değişmeyen mikro besin içeriğine sahip, kaliteli ve seçkin hammaddeler kullanılarak üretilmiş, mikro kristal yapılı, suda kolayca eriyip tamamen çözünebilen yaprak gübreleridir. KODEFOL yaprak gübre serileri, MILAGRO'nun özel olarak geliştirdiği organik kompleks ile tam şelatlıdır. Yabancı bileşiklerden ari yüksek safiyetli içeriği, bitkinin vejetasyon dönemine göre şekillendirilmiş formülleri ile KODEFOL serileri, bitki gelişimini teşvik eden özel içerikle desteklenmiştir.Etkinliği

KODEFOL yaprak gübreleri, bitkilerin besinsel gereksinimlerini hızlı ve etkin bir şekilde temin etmek üzere geliştirilmişlerdir. Vejetatif ve generatif gelişimi bir birliktelik ve düzen içinde götürerek tepe/kök oranını en iyi seviyede tutmayı garanti etmek, ürünün verim ve kalitesini artırmak için özel olarak üretilmişlerdir. KODEFOL serileri, besin elementlerinin köklerce yeterince alınamadığı kimyasal ve fiziksel yapısı iyi olmayan yetiştirme ortamları, sıcaklık, geçirgenlik ve havalanma koşulları bakımından problemli sera veya açık arazi koşulları, bitki köklerinin sağlıklı olmadığı ortamlar ve kuraklıktan uzun süreler etkilenmiş, stres altındaki bitkiler için önemle tavsiye edilir. Pek çok gübre ve pestisitle sorunsuz şekilde karıştırılarak her türlü ilaçlama aleti ile kullanılabilir.

KODEFOL yaprak gübreleri ileri üretim teknolojisi kullanılarak, yüksek kaliteye sahip seçilmiş hammaddelerden üretilmiştir. Biüre, klor, sodyum ve kalsiyum karbonatın (kireç) çözünemez bileşiklerini içermez. Dört farklı formülasyonunda değişmeyen ve yüksek mikro element oranlarına sahiptir. Sert ve soğuk sularda kolayca çözünür. KODEFOL serileri, MILAGRO’nun özel olarak geliştirdiği organik kompleks ve destekleyici katkı maddeleri ile yaprak uygulamalarından en iyi sonucu almak üzere, özel olarak tasarlanarak formüle edilmiştir. Asit karakterli kimyasal yapısı ile sulu çözeltilerinde suyun pH'sını ayarlar. Böylece pestisitlerle karıştırıldığı sulu çözeltilerde pestisit etkinliğini artırır. İçerdiği organik şelat kompleksi, pozitif yüklü iyonların yaprak yüzeyinde tutulmasını önler ve besin maddelerinin bitki stomalarından geçişini kolaylaştırır. Sahip olduğu olağanüstü tamponlama özelliği sayesinde çok sert sularda bile bitki besin elementlerinin alınabilirliğini en üst seviyede tutarak yüksek etkinlik gösterir.

KODEFOL yaprak gübreleri, tüm bitkilerin farklı gelişim dönemleri için gereken farklı besin maddesi ihtiyaçlarını, geniş bir seçenek sunarak karşılar. Besin elementlerinin noksanlıklarını giderdiği gibi dengesizliğini de önler.BileşimiTeknik Özellik Tablosu


Uygulama Şekli ve Dozaj


Karışabilirlik

Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle ve mineral yağlarla karıştırmayınız. Polisülfür, kalsiyum ve bakır içeren bileşiklerle karışım yapmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.


Notlar

KODEFOL Serilerinin etkinliği, ALBAMIN, METONIC, MIXAMIN ve AMINOFERT ile karıştırılırsa daha da artar.

Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.