METONIC

Azotlu Gübre Çözeltisi
Biçimi:

Sıvı

Uygulama:

Kökten ve Yapraktan

Ambalaj:

0.5Lt'lik Plastik Şişe

METONIC Azotlu Gübre Çözeltisi


Özellikleri

METONIC özellikle yapraktan uygulamalar için tasarlanmış, azot ve mikro elementlerin dengeli karışımını içeren, yüksek safiyetli bir üründür. Bitki gelişimini tesis etmek ve aktivasyonunu artırmak üzere çok yüksek etkinlik gösterir.Etkinliği

METONIC yüksek safiyeti ve özel bileşimiyle, bitkide biyolojik aktiviteyi canlandırır. Hormonal yapıya doğrudan müdahale etmeden gelişimi hızlandırır. Yüksek etkinliği ve besleyici özelliği sayesinde bitkide metabolik faaliyeti artırarak, hormon dengesini tamamen doğal koşullar altında kurar. Ayrıca, bitkide cerayan eden pek çok biyokimyasal reaksiyonu katalize eder. Soğuktan üşümüş bitkilerin canlanması için, aşırı sıcak nedeniyle metabolik faaliyeti durmuş bitkileri yeniden ayağa kaldırabilmek için ve meyve büyütmede sorun yaşayan tüm plantasyon için, en iyi sonuçları garanti eder. Afid saldırıları ya da farklı hastalık etmenlerinin bitkide gelişimi ve üretkenliği tamamen durdurduğu koşullarda, gelişimi yeniden harekete geçirir. Besin maddelerinin bitkiye alımını ve taşınmasını kolaylaştırır. Sağladığı besinsel enerjiyle sürgün, çiçek, kök, yaprak gibi bitki dokularının yeniden yapılanmasını ve beslenmesini sağlar. Bitkinin beslenme durumunu iyileştirir. Verim ve kaliteyi artırır.

METONIC'in en görülür etkisi, üreme organında polen üretkenliği olup bu özellik, bilhassa seralarda uygun olmayan koşullar altında meyve bağlamaya çalışan bitkiler için çiçek dökümü riskini azaltır. Meyve ağaçları için zorlu çevresel şartlarda, döllenme için gereken enerjiyi tedarik eder ve meyve tutumunu artırır. Erkencilik sağlar. Tohum yastıklarında çimlenme yeknesaklığını artırır. Bitkide toprak üstü organlarla kök gelişimi arasında harmoni sağlar. Meyvenin pazar değerini artırır. Hücre duvarlarını kuvvetlendirerek yaprak laminasının kalınlaşmasını sağlar. Kötü iklim koşullarında sarsılan ve strese giren bitkilerin çabuk toparlanmasını sağlar.

Sonuç olarak METONIC, bitki bünyesinde mineral ihtivasını artırarak, enzim-koenzim birleşmesini hızlandırır. Hormonal denge kurar. Böylece çiçeklenmenin artmasını, meyvelerin büyümesini ve olgunlaşmasını sağlayarak, bitkiyi stres durumundan hızla kurtarır.


Sonuçları

• METONIC, bitki bünyesinde besin emilimini artırır ve taşınmasını hızlandırır.
• Hücre duvarlarını kuvvetlendirir.
• Tohumların çimlenmesini, ve kuvvetli çıkışını sağlar. Gelişimin ilk safhasında kök büyümesini artırır.
• Polen verimliliğini artırır. Polen tüpü ve embriyoyu besler.
• Çiçek dökümünü azaltır. Ters iklim koşullarında veya gece gündüz sıcaklık farkının yüksek olduğu ortamlarda büyümesi duran bitkilerin metabolik faaliyetini hızlandırır. Bitkiyi stresten kurtarır ve yeniden büyüme etkisi yaratır.
• Pestisitlerin ya da zararlı organizmaların bitkiye zarar verdiği durumlarda, zarar görmüş dokuları yeniler ve gelişimi aktif hale getirir.
• Meyve büyütür. Mevyelerin kabuk teşekkülünü sağlamlaştırır.


Bileşimi


Uygulama Şekli ve Dozaj


Karışabilirlik

METONIC bilinen pek çok pestisitle karıştırılarak kullanılabilir. Bununla birlikte yaprak gübreleri ve mikro element gübrelerinin etkinliğini artırır. Güçlü alkali veya güçlü asidik kimyasal bileşimlerle ve mineral yağlarla karışım yapmadan önce, ön karışım (kavanoz) testi yapınız. Karışımın fiziki görünümünde bozulma oluyorsa bu karışımı kullanmayınız.


Notlar

METONIC NUTRIGOLD, NUTRISTAR ve KODEFOL Serileri ile birlikte kullanıldığında çok iyi sonuçlar verir. KALEX, KALEX Zn, CALCIBOR, AGRUMIN TT, MICROMIX, PRO Zn25, PRO Mn20 ve DIAFILLON ile karıştırıldığında bu ürünlerin etkinliğini mükemmelen artırır.

Bu ürün normal depolama koşullarında ve orijinal ambalajlarında +5˚C ile +35˚C arası ısılarda depolanmalıdır. Havalanma koşulları iyi, serin ve kuru yerde saklayınız. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.